Imieniny Mai

Do najbliższych imienin Mai ♀ zostało 70 dni co stanowi 2 miesiące i 9 dni.
Imieniny Mai najczęściej obchodzone są 12 września ale Maja może obchodzić imieniny również: 9 kwietnia, 1 maja.

Pochodzenie

Maja to imię o niejasnej etymologii. Uznaje się, że pierwotnie było zdrobnieniem imienia Maria i utworzono je za pomocą przyrostka „j” od skróconej formy podstawowej. W języku hiszpańskim Maja również oznacza zdrobnienie od imienia Maria, a zostało spopularyzowane dzięki obrazom Francisco Goi „Maga naga” i „Maja ubrana”.

W mitologii greckiej imię wywodzi się od plejady Maji, matki Hermesa. W mitologii rzymskiej jej odpowiednikiem jest bogini przyrody Maia lub Maiesta czyli „dostojna, czcigodna”. Od imienia matki Merkurego nazwano miesiąc maj.

Imię w naszym kraju popularność zdobyło dopiero po II wojnie światowej, ale w ostatnich czasach jest bardzo popularne. W 2009 roku było drugim najchętniej wybieranym imieniem żeńskim, a w 2014 roku czwartym.

Cieszy się popularnością zarówno w Europie, Ameryce Północnej, jak i w krajach arabskich.

Patron



Cechy

Jest bardzo spontaniczna i uwielbia stawiać przed sobą ambitne cele. Z uporem dąży do ich realizacji, nie zraża się po niepowodzeniach. Jej zawziętość potrafi zmobilizować do działania innych. Uchodzi za perfekcjonistkę i dokładną osobę, dzięki czemu nie ma problemów z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Minusem jest jednak to, że często „marnuje się” na zajmowanym stanowisku – gdyby odważniej poszukała pracy, mogłaby zarabiać znacznie więcej ze swoim potencjałem…A według imiennika Iwony Huchli „Księga imion na trzecie tysiąclecie” sprawdzi się zarówno jako pedagog, religioznawca, plastyczka, czy historyk.



Znajomi pewnie to potwierdzą – Majka ma w sobie coś z filozofa. Z jednej strony potrafi na różne sposoby analizować konkretne sytuacje i zdystansować się do problemu, a z drugiej jej niektóre teorie bywają niezrozumiałe dla otoczenia. Jest też marzycielką i romantyczką. Dziewczyna o tym imieniu zdaje sobie sprawę z tego, że jest dość zakręcona i potrafi z siebie żartować. To jeden z powodów, dla których jest lubiana przez innych – z nią nie sposób się nudzić, a tematy do rozmowy nigdy się nie kończą. Maja uwielbia przebywać w gronie przyjaciół, jednak niczym prawdziwy filozof, lubi czasem pomedytować w samotności.

Dziewczyna o tym imieniu nie odmawia nikomu pomocy, ma wgląd na cudze dobro, ale jednocześnie potrafi zadbać o swoje interesy. Ma świadomość, że pieniądze pozwalają zaspokoić wiele codziennych potrzeb, jak i wszelkich przyjemności. Majka bowiem niczym przedstawiciele szkoły filozoficznej założonej przez Arystypa z Cyreny jest hedonistką, a więc zdecydowanie dąży do szczęśliwego życia i unika cierpienia.

Maja należy do wrażliwych osób, szczególnie na sztukę. Tutaj ujawnia się jej filozoficzna natura, bowiem oprócz muzyki tanecznej, słucha ambitniejszych piosenek, gdzie równie ważny co melodia jest tekst i tzw. „przekaz”. Podobnie jest z książkami czy filmem. Chętnie obejrzy komedię romantyczną, ale nie pogardzi też kinem niezależnym.

Wydaje się, że Maja jest dość skryta w kontaktach z mężczyznami, ale wcale nie oznacza to, że pozwala się zdominować w związku czy zepchnąć do roli „kury domowej”. Co więcej, wiele imienników sugeruje, że Majka bywa kapryśna i wybredna, zależnie od nastroju. Z pewnością jej to się zdarza, ale łatwo do tego przywyknąć. O jej „humorkach” mogą przekonać się zwłaszcza mężczyźni, których zdarza się jej kokietować. Często przez to tracą dla niej głowę.

Maja jest dziewczyną o nieprzeciętnej osobowości, trudną do rozszyfrowania. Nigdy nie wiadomo, czego się po niej spodziewać. Najważniejsze jednak że ma dobre i otwarte serce….

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.