Kalendarz świąt nietypowych

  • Grudzień 2024

  • Dzień Raju

    Kraina, w której mieszkali Ewa i Adam ma być docelowym miejscem wszystkich ludzi żyjących zgodnie z nauczaniem kościoła. Dzień Raju przypomina ludziom do czego powinni dążyć w sferze duchowej.

  • Dzień Keksa

    Proste do zrobienia i niezwykle smaczne ciasto z kandyzowanymi owocami w środku skradnie podniebienie nawet najbardziej wymagających osób. W Dzień Keksa warto wziąć prostokątną foremkę, zrobić ciasto biszkoptowe i upiec je w piekarniku, a potem do wieczora zajadać się pysznym deserem.

  • Dzień Serka Wiejskiego

    Ten twarożek produkowany z mleka krowiego o ziarnistej konsystencji ma bogate tradycje i jest popularny na całym świecie. 30 grudnia, kiedy przejadły nam się już świąteczno-noworoczne potrawy, może okazać się prawdziwym wybawieniem.

  • Dzień bez Bielizny

    Dzień bez Bielizny to święto wszystkich tych, którzy czują się skrępowani jej noszeniem.Panie mogą bezkarnie uwolnić biust od stanika z twardymi fiszbinami, a panowie nie muszą ściskać swojego przyrodzenia sztucznymi slipami.

  • Styczeń 2025

  • Światowy Dzień Kaca

    Światowy Dzień Kaca obchodzony jest w jedynym słusznym terminie, a więc po zabawie sylwestrowo-noworocznej. 1 stycznia możemy więc potrzebować kilku porad, jak przejść cało przez ten niemiły stan.

    Światowy Dzień Pokoju

    Święto zostało ustanowione z inicjatywy francuskiego filozofa i podróżnika Raoula Follereau przez papieża Pawła VI w 1967 roku. Z tej okazji każdego roku papież wydaje do wszystkich ludzi dobrej woli orędzie związane z tematyką pokoju.

    Dzień Domeny Publicznej

    Święto to ma zwrócić uwagę na rolę domeny publicznej w budowaniu kultury i dostępu do informacji. Święto to ściśle powiązane jest z pojęciem prawa autorskiego i nieprzypadkowo obchodzone jest akurat 1 stycznia.

  • Światowy Dzień Introwertyka

    Relaksujący wieczór w fotelu z książką i kubkiem pysznej, gorącej herbaty w ręku to dla wielu osób miła odskocznia od intensywnego trybu życia. Jednak są ludzie, którzy w ten sposób spędzają czas niemal codziennie i czują się z tym świetnie! Introwertycy, bo o nich mowa 2 stycznia obchodzą swój dzień. Warto z tej okazji sprawić im przyjemność i podarować książkę, albo duży kubek na herbatę. Choć i tak najlepszym podarkiem będzie zrozumienie ich potrzeb oraz szanowanie ich wyjątkowego usposobienia.

    Dzień Ptysia

    Kto z nas nie lubi deserów, niech pierwszy rzuci kamieniem! Czekolady, ciasta, cukierki to przepyszne łakocie, które smakują każdemu. Jeden ze słodkich przysmaków doczekał się nawet ustanowienia własnego dnia. Chodzi o Dzień Ptysia, który obchodzimy 2 stycznia. Kremowe, francuskie ciastko rozpływające się w ustach ma rzesze fanów na całym świecie. Na początku roku ptysiami z okazji ich święta można objadać się bezkarnie, a kalorie i tak zostaną spalone w trakcie realizacji noworocznych postanowień!

  • Dzień Słomki do Picia

    3 stycznia 1888 roku Marvin C. Stone otrzymał patent na papierową słomkę do picia. Dziś jego wynalazek ułatwia życie konsumentom najróżniejszych napojów i soków na całym świecie. Dzień Słomki do Picia upamiętnia to wydarzenie, a jednym ze sposobów na celebrowanie święta jest picie przez słomkę cały dzień wszystkich płynów.

  • Światowy Dzień Braille'a

    Louis Braille to twórca alfabetu dla niewidomych. Francuz urodził się 4 stycznia 1809 roku, dlatego też właśnie dziś oddajemy mu hołd.

    Dzień Spaghetti

    Długie nitki makaronu od razu kojarzą się z włoskim daniem. Dzień Spaghetti oznacza, że można tą przepyszną potrawą zajadać się na śniadanie, obiad i kolacje. Niektórzy z tej okazji udają się do kolebki spaghetti, aby spróbować dania w tradycyjnej odsłonie.

  • Dzień Bitej Śmietany

    W to słodkie święto wypada urozmaicić nasz deser bitą śmietaną. Święto obchodzimy na cześć urodzin Aarona S. „Bunny" Lapina, który w 1948 roku wynalazł bitą śmietaną w sprayu, słynną Reddi-wip. Lapin urodził się 5 stycznia 1914 roku.

    Światowy Dzień Hipnotyzmu

    Hipnoza często kojarzy się negatywnie. Metoda ta nie jest wykorzystywana tylko przez domorosłych magików, ale korzystają z niej też psychologowie. Światowy Dzień Hipnotyzmu ma odczarować złe wrażenie jakie wykreowało się na przestrzeni lat, ponieważ hipnoza może pomagać ludziom z fobiami i traumami.

Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały styczeń